21 mar 2017

Wszystkie odcienie piękna. Zaakceptuj siebie!Jestem ciekawa, czy patrząc w lustro czujecie się piękne? Akceptujecie swoje odbicie w lustrze, a może wolałybyście coś zmienić w swoim wyglądzie? Dostrzegacie swoje atuty, a może jedynie same wady? Chciałam przedstawić Wam pewne wyniki badań, które zostały przeprowadzone na grupie Polek, a które mogą skłonić Was do myślenia.

Każda z nas jest piękna na swój sposób. Niestety jesteśmy bardzo krytyczne wobec siebie. Widzimy zalety innych osób znacznie częściej, niż swoje, a przecież inni potrafią to piękno dostrzec również w nas.  Nie warto zadręczać się myślami o tym, czy jesteśmy idealne, bo zdecydowanie lepiej uśmiechnąć się, pokochać i zaakceptować siebie i swoją naturalność. 
Marka Tymbark postanowiła przeprowadzić badania wśród Polek i zapytać je jak postrzegają siebie i co chciałyby w sobie zmienić.


Jak prezentują się wyniki badań?

Według niedawno przeprowadzonych badań zdecydowana większość Polek chciałaby zmienić swój wygląd. Zaledwie 1/3 z nas jest zadowolona ze swojego typu włosów, a 37% kobiet z kręconymi włosami chciałoby zamienić je na proste. W odwrotnej sytuacji jest 35% właścicielek prostych włosów, które marzą o kręconych. Aż połowa kobiet twierdzi, że najbardziej atrakcyjne wśród mężczyzn są jasne blondynki. Jednak nie jest to powodem do zmiany swojego koloru włosów, ponieważ 33% Polek preferuje brąz.
Na polskich ulicach aż 62% stanowią kobiety o włosach prostych, falowanych jest 27% a mocno kręconych w stylu afro zaledwie 1%. Mimo panującego przekonania, że wśród Polek najczęściej można spotkać naturalne blondynki, okazuje się że najwięcej z nas ma włosy w kolorze brązu – aż 44%. Ciemnych blondynek mamy w Polsce 32%,  a naturalnie rudych jest zaledwie 2%. Rudy kolor włosów jest nieprzeciętny, ale za to najbardziej energetyczny, co potwierdziło aż 47% kobiet.
Jeśli chodzi o odcienie skóry Polek, to zdecydowanie najwięcej z nas ma jasną cerę – aż 43%. Większość badanych nie jest z niej jednak zadowolona i z chęcią zmieniłaby odcień swojej skóry na nieco ciemniejszy, a najlepiej śniady, co zdeklarowało 36% Polek. Najrzadziej na naszych ulicach możemy spotkać cery śniade, alabastrowe i żółte, co łącznie daje 11% przy czym dwie ostatnie zostały uznane za najmniej atrakcyjne. 


Zaakceptuj własne piękno!

Wiedziałyście, że według badań tylko co 5 Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu? Największe problemy polskich kobiet to sylwetka, wzrost, proporcje ciała i zbędne kilogramy. Z badań wynika także, że kobiety, które codziennie piją soki marchwiowo-owocowe są mniej krytyczne wobec swojego wyglądu. Są zmotywowane tym, że dostarczają sobie 1 z 5 zalecanych dziennie porcji owoców i warzyw oraz że soki są dobroczynne dla zdrowia. 
Większość kobiet zauważa także pozytywny wpływ soków na swoją cerę, włosy i paznokcie. Są one nie tylko zdrowe i smaczne, ale mają także pozytywny wpływ na nasze samopoczucie – potwierdza to ¼ Polek. Najprostszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po gotowe, ale i zdrowe soki. Tutaj z pomocą przychodzi nam Tymbark, który stworzył soki Vitamini. Soki powstały z myślą o tych, którzy nie mają czasu, by przyrządzać je samodzielnie w domu, ale chcą zachować szczupłą sylwetkę i dostarczyć niezbędnych witamin. Tymbark Vitamini to pożywna i przede wszystkim zdrowa dawka witamin i owoców.
Najlepszą jednak radą aby zaakceptować siebie jest to, by nie próbować być na siłę kim innym. Uśmiechnij się, doceń to, co dała Ci natura i myśl tylko o tym, co pozytywne!Napiszcie mi koniecznie, czy Wy chciałybyście coś w sobie zmienić? Odpowiada Wam w stu procentach odcień waszej skóry, jej rodzaj oraz długość czy kolor Waszych włosów?
Jestem ciekawa co ewentualnie chciałybyście w sobie zmienić - piszcie! :)
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające aktywne linki będą USUWANE.
_______________________________________________________
Jeżeli przeczytałeś post, to zostaw po sobie ślad w komentarzu. Będzie mi bardzo miło! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...