2 lut 2022

A Ty, czym dzisiaj pachniesz?

To pytanie w tytule postawiłam nie bez powodu. Będzie dzisiaj o zapachach! Możecie mi od razu w komentarzu napisać, jaki jest Wasz ulubiony zapach, lub jak w tytule - czym dzisiaj pachniecie? Pewnie wiecie, że większość drogich zapachów dostępnych na rynku można znaleźć dużo taniej, kupując na przykład zapachy inspirowane drogimi perfumami? I trzeba od razu zaznaczyć, że to nie znaczy, że kupujecie podróbkę, o nie! To, że kupujecie zapach inspirowany, znaczy że płacicie dużo mniej, a pachniecie bardzo podobnie, lub nawet identycznie, jak Wasz ulubiony zapach. Ciekawi?

zapach, perfumy, perfumy inspirowane

Z perfumami, które są inspirowane mam już do czynienia od dłuższego czasu, ale z marką Faktoria Perfum spotykam się po raz pierwszy. Postanowiłam wypróbować 5 zapachów z ich asortymentu, a wybór był naprawdę trudny. Sklep posiada ogrom zapachów! Można przepaść przy przeglądaniu ich sklepu internetowego. Z resztą koniecznie sobie zerknijcie :)

Zdecydowałam się na zapachy:

105 - odpowiednik Michael Kors, Glam Jasmine

130 - odpowiednik DKNY, Nectar Love

172 - odpowiednik YSL, Black Opium Floral Shock

201 - odpowiednik Lancome, La vie est belle

286 - odpowiednik Marc Jacobs, Decadence


perfumy inspirowane, zapachy inspirowane,

W sklepie Faktoria perfum mamy do wyboru trzy warianty pojemności - 35ml, 55ml i 105ml. Znajdziemy tam zapachy zarówno damskie, jak i męskie.

Każde perfumy zapakowane są dodatkowo w biały kartonik, a sama buteleczka, mimo swej prostoty jest ładna i elegancka. Myślę, że spokojnie mogłabym podarować takie perfumy jako prezent dla bliskiej osoby.

Jeśli chodzi o ich trwałość, to zależy to od zapachu, ale średnio jest to kilka godzin na ciele, a na ubraniu aż do następnego dnia. Mówiąc, że zależy od zapachu mam na myśli jego początkową intensywność. U mnie najdłużej z całej piątki trzyma się 286, czyli odpowiednik perfum Marc Jacobs Decadence, ale jest to równocześnie najcięższy zapach. Reszta jest lżejsza i kwiatowa. Dlatego, gdy chcę pachnieć znacznie dłużej spryskuję obficie ubranie. Wtedy mam pewność, że zapach będzie ze mną do końca dnia.

Powiem Wam szczerze, że jestem z nich bardzo zadowolona. Dosłownie ze wszystkich pięciu zapachów, które sobie wybrałam. Nie wszystkie znałam wcześniej, więc kilka było dla mnie zaskoczeniem, ale jak najbardziej pozytywnym! Z chęcią zamówię sobie więcej :)

Chcąc sobie zamówić konkretne perfumy warto wziąć na początek mniejszą pojemność, by wiedzieć, czy polubiliśmy się z danym zapachem i dobrze się z nim czujemy w ciągu dnia. Jeśli natomiast już wiecie, jaki jest Wasz faworyt, to spokojnie można brać te większe pojemności. 


perfumy lane, zamienniki perfum,


Na końcu warto wymienić zalety takich perfum:

- cena! Przede wszystkim są dużo tańsze od oryginałów, a pachną niemal identycznie.

- możemy dzięki nim sprawdzić, jak czujemy się w danym zapachu i podjąć decyzję o zakupie oryginału, bądź nie,

- za mniejszą cenę możemy sobie pozwolić na o wiele więcej zapachów i mieć w swojej kolekcji duży wybór. Bo która kobieta nie lubi codziennie pachnieć inaczej? :)

- nie będzie nam żal psiknąć na siebie większą ilość perfum, 

- dzięki trzem różnym pojemnościom możemy tą najmniejszą 35ml nosić ze sobą w torebce i używać w ciągu dnia, by pachnieć intensywniej,

- perfumy to zawsze dobry pomysł na prezent dla bliskiej osoby! Zbliżają się Walentynki, więc warto o tym pomyśleć!


Zatem, odpowiadając na pytanie zawarte w tytule. Ja dzisiaj pachnę 172 YSL Black Opium Floral Shock. To piękny, kwiatowo rześki zapach. A Ty? Czym dzisiaj pachniesz? :)


Blankita


Post powstał we współpracy z Faktoria Perfum.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające aktywne linki będą USUWANE.
_______________________________________________________
Jeżeli przeczytałeś post, to zostaw po sobie ślad w komentarzu. Będzie mi bardzo miło! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...