29 paź 2017

Manirouge - naklejki termiczne na paznokcie. | Co i jak?

Po kilkutygodniowych testach naklejek termicznych, przychodzę by podzielić się z Wami spostrzeżeniami na ich temat. Obiecałam Wam to już jakiś czas temu serwując pierwsze zdobienie z ich udziałem - Manirouge, Corinne. A dzisiaj zaprezentuję Wam co wchodzi w skład zestawu Manirouge, jakie wzory naklejek wybrałam no i oczywiście zobaczycie zdobienia paznokci z udziałem naklejek termicznych :)


Dla tych, którzy pierwszy raz spotykają się z takimi naklejkami napiszę z skrócie, że są to naklejki, które aplikujemy na ciepło. Naklejkę podgrzewamy przez kilka sekund przy pomocy heatera. Naklejka robi się wtedy bardziej miękka i plastyczna, co pozwala na łatwiejszą i dokładniejszą aplikację.
Prawidłowo zaaplikowane naklejki powinny wytrzymać na paznokciach do 14 dni.
W sklepie Manirouge mamy do wyboru cztery zestawy startowe - Basic, Basic Plus, Maxi oraz Maxi Plus. Różnią się one ilością naklejek oraz przyborów. No to zaczynamy!Co zawiera zestaw Manirouge Maxi Plus?


zestaw manirouge, zestaw do naklejek termicznych, naklejki termiczne, naklejki na paznokcie

1. Naklejki - to chyba oczywiste :) Na stronie Manirouge mamy do wyboru przeróżne wzory i kolory, w których naprawdę możemy przebierać. Są zarówno te gładkie, w jednym kolorze oraz wzorki. W zestawie Maxi Plus możemy sobie wybrać 6 różnych zestawów naklejek termicznych.

2. Olejek i Cleaner - Olejek będzie nam potrzebny później do ściągania naklejek. Natomiast Cleanerem należy przemyć paznokcie przed przystąpieniem do przyklejania naklejek termicznych

3. Przybory - a wśród nich pilnik, polerka, gumowe i metalowe kopytko, nożyczki oraz folia do wygładzania nierówności.

4. Mini Heater - czyli tzw podgrzewacz. To małe urządzenie, które po włączeniu zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem. To przy nim podgrzewamy naszą naklejkę, która później ląduje na paznokciu.

zestaw maxi plus manirouge, zestaw do naklejek termicznych, naklejki termiczne, naklejki na paznokcie,


Naklejki termiczne Manirouge


Spośród całej gamy wybrałam dla siebie sześć różnych wzorów naklejek. A poniżej zobaczycie co najbardziej wpadło mi w oko.

manirouge, naklejki na paznokcie, wzory naklejek, wzory manirouge, na paznokcie,

wzory naklejek, naklejki na paznokcie, naklejki termiczne, naklejki manirouge, wzory naklejek manirouge


No i wisienka na torcie, czyli jak wyglądają naklejki na paznokciach!

Pokażę Wam cztery wzory, które przykleiłam na różne sposoby. Mamy tu naklejkę na całej płytce paznokcia, jest naklejka wycięta w kształt litery V, a także ścięta na skos
Naklejkami możemy bawić się do woli i wycinać, lub aplikować na całego paznokcia. Możemy je mieszać z lakierami i łączyć w dowolny sposób. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.
Niebieski wzór pokazywałam już w osobnym wpisie na blogu. Zapraszam Was tutaj - Manirouge, wzór Corinne. Tam zobaczycie więcej zdjęć.

Jeśli chodzi o ich trwałość - czyli to co interesuje Was pewnie najbardziej - to naklejki spokojnie są w stanie wytrzymać cały tydzień na paznokciach. Klej trzyma bardzo mocno i sama byłam zdziwiona, że nie odklejały się nawet podczas kąpieli. Po tygodniu brzegi zaczynają lekko odstawać, co zaburza trochę estetykę. Myślę, że klej będzie w stanie wytrzymać drugi tydzień, choć nie będzie to już wyglądać tak ładnie jak na początku. Dla mnie tydzień jest optymalnym czasem na te naklejki, później je ściągam :)

naklejki manirouge na paznokciach, naklejki termiczne na paznokciach, jak aplikować naklejki termiczne

naklejki manirouge, naklejki termiczne, aklejki termiczne manirouge, na paznokciach, naklejki na paznokcie


Kilka moich spostrzeżeń odnośnie naklejek termicznych1. Aplikację naklejek trzeba wykonywać dosyć szybko. Od zagrzania naklejki do umieszczenia jej na paznokciu musi minąć dosłownie chwila, bo naklejka szybko wysycha i robi się z powrotem coraz sztywniejsza. Później trudno ją wyrównać na paznokciu.
2. Gdy mamy już naklejkę na paznokciu i zauważymy drobne nierówności, warto podgrzać całego paznokcia i na ciepło wyrównać brzegi naklejki.
3. Naklejki lepiej przylegają do bardziej zaokrąglonych paznokci, więc można lekko je opiłować przed aplikacją. Ostry szpic może spowodować, że naklejka zacznie się odklejać właśnie od brzegu paznokcia.
4. Trzeba być bardzo precyzyjnym podczas aplikacji naklejek. Zdecydowanie trudniej jest nakleić ją na cały paznokieć, niż na jego część. Początkującym zalecam właśnie wycięcie naklejki i przyklejenie jej na końce paznokci.
5. Lepiej wybrać ciut mniejszą naklejkę, niż za dużą. Duża naklejka będzie odstawać przy skórkach co znacznie skróci jej żywotność.
6. Każda kolejna aplikacja była łatwiejsza. Nie zniechęcajcie się. Praktyka czyni mistrza.
7. Biały lakier pod spodem lepiej podbija kolory naklejek. Jak zauważyliście na zdjęciach wszystkie naklejki aplikowałam na białą bazę. Ich kolory są wyraźniejsze. Naklejki aplikowane na goły paznokieć wydawały się bardziej szare. Tutaj w roli białego lakieru jest hybryda - również dla wzmocnienia paznokci.
8. Jeśli macie ochotę możecie naklejki przykryć topem. Może to być zwykły top, lub hybrydowy, co z pewnością dodatkowo przedłuży ich żywotność.
9. Z racji, że naklejki termiczne zdejmujemy przy pomocy olejku, należy pamiętać, aby przez czas ich noszenia ograniczać tłuste kremy do rąk. Mogą one skrócić czas kleju i naklejki zaczną szybciej się odrywać.
10. Naklejki termiczne są bezpieczne dla płytki paznokcia. Klej trzyma bardzo mocno, natomiast ściąganie naklejek jest bajecznie proste i absolutnie nie uszkadza paznokcia. Wystarczy nam olejek i podważenie naklejki.

Jeżeli zaciekawiłam Was naklejkami termicznymi Manirouge, to zajrzyjcie sobie do ich sklepu internetowego Manirouge.com, gdzie znajdziecie wszystko co niezbędne do wykonania takiego manicure.

A jeśli macie jakieś pytania lub wątpliwości, to pytajcie. Chętnie odpowiem :) 
Słyszeliście już o naklejkach termicznych? No i dajcie znać, który wzór najbardziej wpadł Wam w oko .Zaobserwuj na Instagramie i Facebooku - będzie mi miło! :)0 komentarze:

Prześlij komentarz

Komentarze zawierające aktywne linki będą USUWANE.
_______________________________________________________
Jeżeli przeczytałeś post, to zostaw po sobie ślad w komentarzu. Będzie mi bardzo miło! :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...